34

44

52

Průběh zápasu:

V pátém utkání sezóny jsme se utkali s týmem TJ Háje, který byl stejně jako my do této doby neporažen. Šlo tedy o souboj o první místo v tabulce.

Do utkání jsme nevstoupili dobře a po 5 minutách hry jsme již prohrávali 11:4. Nemohli jsme se především vyrovnat s velice kvalitní osobní obranou soupeře. O střeleckém trápení vypovídaly i Markovy „kvalitní“ šestky, když po prvním neúspěšném pokusu, který skončil na obroučce, skončil druhý pokus cca metr od koše… J Oživení přišlo až s příchodem náhradníků Honzy V. a Špíci, kteří nastříleli v rychlém sledu 8 bodů.

Ve druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili naši obranu a začali se prosazovat v útoku. Háje nedali až do 8. minuty body ze hry a stříleli jen šestky. První trojku Zbraslavi zaznamenal Dvóřa.

Do třetí čtvrtiny nastoupil na místo rozehrávače Roman, který zkušeným výkonem řídil náš útok. Tato čtvrtina byla ve znamení mnoha ztrát na obou stranách.V 6. minutě se ovšem rozehrál k velkému střeleckému koncertu Honza H., který nastřílel do konce čtvrtiny šňůru 8 bodů zakončenou trojkou, zatímco soupeř nedal ani bod.

Do čtvrté čtvrtiny jsme vstoupili velmi dobře. Honza H. přidal další 4 body a vedli jsme již o 5. Ve 4. minutě mohl Dvóřa zvýšit náskok na 7 bodů, ale osamoceného pod košem ho zklamal dvojtakt. Chvíli po timeoutu, který si vzali nalomené Háje, se ovšem při rozehrávce z ničeho nic zřítil k zemi Roman, který v tu dobu dával řád našemu útoku. Už při střídání to vypadalo špatně a pochyby byly pouze o tom, zda je achillovka natržená nebo přetržená. V zápětí se Háje chytli na několika po sobě jdoucích útocích. Závěr jsme pak již v hektickém tempu nezvládli a soupeř pečetil svou výhru trojkou v posledních vteřinách. Nutno dodat, že v závěru se nám vymstilo, že jsem při koučování nesledoval hodiny a ty tak běžely o mnoho rychleji než měly...

Velké střelecké trápení předvedl Miri, který k tradičně kvalitní obraně nepřidal odpovídající výkon v útoku a za celý zápas nedal z mnoha střel ani bod! Celkově jsme ale odvedli poměrně slušný výkon a soupeře více než potrápili. Černou tečkou na zápase je ovšem zranění Romana, které si vyžádalo operaci. Roman tak bude rád, když stihne nějaké zápasy na konci sezóny… L

autor komentáře: Jűrgen