KOMENTÁŘ K ZÁPASU sezona 2006/2007

7. kolo:  SK Zbraslav - Sokol Michle "A" 73:39

středa 15.11. 2006 20:10 hod - tělocvična ZŠ Pertoldova, Praha 4

Vývoj skóre:                                                       

Po čtvrt.

1

2

3

4

Zbraslav

17

21

16

19

Michle

14

6

15

4

 

Na konci Q

1

2

3

4

Zbraslav

17

38

54

73

Michle

14

20

35

39

 

Počet diváků: 2 - Martina od Honzy H. a jedna fanynka soupeře (vyrovnaný rekord sezony).

Průběh zápasu:

    Sokol Michle A k nám přijeli s dvěma výhrami a 4 prohrami, takže jsme si na ně poměrně věřili. Nenalomila nás ani přítomnost hráče č. 55 Jakuba Bažanta v jejich dresu. My jsme se sešli v okleštěné sestavě (v sedmi), když já se trápím už 4. týden s nějakou chorobou, Honza V. měl jiné povinnosti a Roman je dlouhodobě zraněný. Nervozitu vzbuzovala pouze přítomnost rozhodčích Berana a Slavíka, kdy zvláště prvně jmenovaný ve svém věku příliš neoplývá pohybem a zřejmě také moc nevidí…

V úvodní čtvrtině to vypadalo, že zápas bude vyrovnaný. Hráči soupeře byli dobře fyzicky i dovednostně vybaveni. Hrálo se poměrně tvrdě a na našem kontě začaly rychle přibývat osobní chyby. Podržel nás hlavně Honza, který v tuto dobu nastřílel 2 trojky z celkem 10 bodů.

Ve druhé čtvrtině začala jejich osobní obrana pomalu ztrácet na agresivitě a naopak náš „prešovský beton“ řádně přitvrdil. Ze zajištěné obrany jsme přecházeli do rychlých protiútoků a náš náskok stále narůstal. V první polovině tohoto úseku hry řídil naši rozehru Zub, který se po dlouhé době dostal konečně do zápasu. Body přidávali skoro všichni. Pouze Dvóřa se trápil s trojkovou střelbou. Soupeř dal jen jeden koš ze hry.

Do druhé půle změnila Michle obranu a přešla k zóně, kterou řádně zavřela. To Zub komentoval slovy – „Ty už proti nám asi někdy hráli…“ J Nám se nedařila střelba z dálky a soupeř dal 5 bodů v řadě. Nervozitu prolomil až Honza svými 4 body. Zlepšili jsme opět naši obranu a značně umdlévající soupeř nám přestával stačit. V sedmé minutě nastoupil na rozehrávku Zub a začala jeho exhibice. Hned první střelou dokázal to, co se Dvóřovi za celý zápas nepodařilo – totiž vstřelit trojku, a zaznamenal své první body v sezóně. V dalším útoku pak byl faulován a proměnil obě šestky. Lahůdku předvedl vzápětí, kdy po úniku pod koš shazoval míč na úplně nekrytého Miriho, který pohodlně z pod koše zakončil. Dál ještě ukázal pár pěkných přihrávek, ale jeho výkon se začal pomalu rozmělňovat rozličnými strkanicemi a náznaky bitek. Některé jeho výkřiky po faulech, které na něm páchal soupeř, byly tak srdceryvné, až se mi slzy začaly drát do očí…J  Za zmínku ještě stojí jeden trhák, ve kterém se Zub dostal k zakončení dvojtaktem. Problém byl, že v euforii zapomněl, že nemá výskok jako Michal Jordan a po odrazu na hranici trestného hodu se po krátkém „letu“ začal rychle řítit k zemi. V marné snaze zakončit pak od pasu odhazoval míč, který nepřekvapivě trefil pouze desku… J Marný soupeř neměl pochopení pro naši bojovnost. Jednou dokonce po Miriho úspěšném vybojování míče na rozskok, hrozil hráč Michle úspěšnému obránci náznakem rány pěstí. Není se ovšem co divit, že byl nervózní, neboť v hledišti měl přítelkyni, před kterou předváděl jeho tým bezduchý výkon, a navíc s ní laškoval Zub, jelikož to byla jeho kolegyně z práce… J

Čtvrtá čtvrtina již byla z naší strany exhibiční záležitostí. Soupeři jsme dovolili pouhé 4 body. Balony jsme většinou odebírali již před střelbou na koš, v čemž vynikal důrazný Petr. Zmínit tak lze pouze lehký náznak bitky, která se ztrhla pod naším košem poté, co byl Zub (zřejmě lehce postrkující sedícího soupeře nohou…?) zezadu stažen k zemi hráčem ze soupeřova týmu. Z následné strkanice se již, kromě pár ostřejších slov, nic nevyvrbilo, a tak mohli rozhodčí tento incident úspěšně přejít, jako by nic… J Pěknou pivotmanskou práci také ukázal v útoku Marek, který skóroval, i když byl dál než 3 metry od koše.

Tento zápas jsme tak vyhráli rekordním rozdílem skóre v sezóně. Skvělé výkony předvedli především Honza, Miri a Petr, kteří odehráli zápas bez střídání a prosazovali se jak v obraně, tak i v útoku. Miri se tak snad zbavil své frustrace ze střelby na koš. Ukázalo se, že ač byli hráči soupeře individuálně zdatní, jako tým příliš nefungovali a jejich fyzická kondice nebyla příliš valné úrovně. Alespoň z části jsme jim tak oplatili ostudnou domácí porážku z úvodního zápasu sezóny 2001-2002 (mimochodem nejlepší sezóna za posledních 12 let), kdy jsme za celou hrací dobu nastříleli památných 28 bodů a prohráli rozdílem 23 bodů.

A na závěr slovy klasika: „dokonce i ty mediální mrdky máme pořešené…“. J

autor komentáře: Jűrgen