39

62

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

TJ Podolí je v posledních sezónách náš tradiční soupeř. V minulých dvou jsme vždy na domácí palubovce zápas prohráli a venku vyhráli. V letošním roce máme ovšem mnohem lepší bilanci, a tak jsme si poměrně věřili. Soupeř přijel opět s nám již známými hráči. Evidentně se ovšem i posílil. A další na úvod zajímavou věcí byla přítomnost poměrně sličné slečny rozhodčí, která vzbudila v řadách našich hráčů poměrně rozruch… J

Od začátku to byl souboj kvalitních obran. Čemuž nasvědčovalo i skóre po první čtvrtině. Ve druhém hracím období jsme si vybudovali až 7 bodový náskok, jenže soupeř ho 7 bodovou šňůrou se 2 trojkami rychle vymazal. V závěru jsme však zlepšili obranu a 6 body v řadě jsme si vybudovali náskok do druhého poločasu.

V poločase měl Zub, který pro zranění pouze zapisoval a koučoval, jedinou úlohu, a to zjistit při vyplácení rozhodčích, jakého věku je paní rozhodčí, což vyvolávalo diskuse v našich řadách. Bohužel ani toto se mu však nepovedlo a místo ročníku 84 vypsal ročník 74, čemuž nevěřil asi nikdo! Takže až do druhého dne panovala ohledně této otázky značná nejistota…J

V druhém poločase pokračoval střelecky mizerný výkon obou družstev až do 6. minuty. V tomto momentě však nastal za stavu 33:26 zlom ve vývoji utkání, kdy se začal střelecky prosazovat hráč č. 17, kterého jsme nebyli schopni ubránit, a který nasázel za zbývajících 5 minut 3. čtvrtiny 11 bodů! Z našeho mužstva se bohužel nepřidal NIKDO, a tak se soupeř po šňůře 13 bodů ujal vedení o 6 bodů!!!

V poslední čtvrtině jsme ještě několikrát snížili náskok soupeře (až na 4 body ve 3. minutě), ale to bylo bohužel vše. V závěru jsme se snažili zrychlenou hrou dostat hostující tým pod tlak. To se nám ovšem nedařilo a v koncovce tak vzrostl rozdíl na konečných 13 bodů.

V tomto zápase jsme zaznamenali letošní nejhorší střelecký výkon, kdy 49 bodů je opravdu hodně málo. Zejména neskutečný střelecký výpadek v 2. polovině 3. čtvrtiny ovlivnil celý zápas a byl příčinnou naší prohry. Střelecky se prosadili pouze Petr s Honzou, kteří nastříleli po 14 bodech, ale ze zbývajících hráčů nikdo nepřekročil hranici 10 bodů. Své první body v sezóně zaznamenal Zdeněk, který nastřílel 2 trojky.

A co bylo nejhorší – na pani rozhodčí čekal, jak nám prozradil Zub, před tělocvičnou v autě nějaký Ostravak, pičo! :)

autor komentáře: Jűrgen