44

57

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

V dohrávce 4. kola jsme se utkali se soupeřem z dolní části tabulky, který do této doby nasbíral pouhé 3 výhry z toho 2 z nich v posledních odehraných kolech, což svědčilo o jeho stoupající formě. To se bohužel nedá říci o našem týmu, a tak jsme již netrpělivě očekávali konec série proher, které jsme utržili v posledních 3 kolech.

Soupeř začal s osobní obranou, se kterou jsme se stejně jako v uplynulém kole poměrně těžce srovnávali. Ještě horší bylo, že jsme nedokázali soupeře ubránit a jeho průniky pod koš jsme většinou bránili pouze za cenu faulů. Zejména Marek S. s Mirim měli připraveno několik důrazných „varování“ pro najíždějící protihráče.

Na začátku 2. čtvrtiny jsme obranu zlepšili a po několika získaných míčích a následných rychlých protiútocích jsme soupeře stáhli na rozdíl 1 bodu (18:17). To však bylo naposledy, kdy bylo skóre vyrovnané. Od 3 minuty 2. čtvrtiny si na nás soupeř postupně vybudovával čím dál větší náskok.

Na začátku 2. poloviny utkání jsme ještě stáhli náskok na 10 bodů, ale potom jsme neubránili hráče č. 13, který nám dal v rychlém sledu 3 trojky a o zápase bylo prakticky rozhodnuto.

Od tohoto okamžiku jsme po timu přešli na osobní obranu, se kterou jsme slavili poměrně úspěch. Stačilo to ovšem bohužel pouze k tomu, že se náskok soupeře dále nezvětšoval.

V poslední čtvrtině jsme začali mít problémy s fauly poté, co se Miri s Dvóřou v rychlém sledu vyfaulovali. V posledních minutách jsem si navíc při získávání skákajícího míče pod soupeřovým košem „krapet podráždil“ operovanou pravačku. Pevně doufám, že to byly jen vazy a ne kost…

V celém zápase jsme měli velké potíže se střelbou ze střední a delší vzdálenosti, kdy mnohé pokusy nebráněných střelců končily pouze na obroučce (v lepším případě). Útočná hra byla opět poměrně neuspořádaná a do zakončení jsme se dostávali po náhodných průnicích pod koš. Ze střelecké bídy bohužel nevyčníval nikdo, kdo by „zvedl prapor“. Výrazná je ovšem bídná fyzická kondice většiny hráčů, což vyniká především v obraně a při útočném doskakování. Na „běhavosti“ je již dlouhá léta naše hra založena, ovšem tuto výhodu nyní zjevně ztrácíme!

A tak se již jen můžeme těšit na další kolo, kdy zavítáme na palubovku Slovanu Advokacie, k papírově ještě slabšímu týmu než byla Chemie, na kterém se snad již „chytneme“.

autor komentáře: Jűrgen