39

56

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

Ve 14. kole jsme narazili na AC Praha 1890. V první polovině sezóny jsme tento tým, který v loňské sezóně sestoupil z 1. třídy udolali po tuhém boji v prodloužení o 8 bodů. Zápasovou bilanci měli podobnou jako my, takže to byl boj o příčky v tabulce. Letos to byla snad naše jediná cesta na Prahu 6, za to ale do skvělé haly, pravděpodobně nejlepší v jaké jsme kdy hráli. Bohužel jsme měli v tomto kole značné problémy se sestavou. Zub s Honzou Vodičkou nepřišli, já stále laboruji se zraněným zápěstím, Miri si udělal výron v kotníku, kvůli kterému vynechal uplynulé kolo a který stále ještě není úplně v pořádku a Marek Špička měl problémy se zády. Základní pětka tak byla zcela jasná a na lavičku se posadili Marek s Mirim, kteří by ovšem do hry vstupovali jen v případě největší nouze.

Už od začátku byla vidět převaha domácího družstva. Ovšem po úvodním náporu jsme hru srovnali. Domácí disponovali vysokými pivoty, kteří se prosazovali z bezprostřední blízkosti koše. Obranu jsme tedy trochu víc zavřeli, což hned projevilo a druhou část 1. čtvrtiny jsme vyhráli a na jejím konci ztráceli přijatelných 6 bodů.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a snížili stav na rozdíl 5 bodů. Potom jsme ovšem inkasovali 3 koše v řadě. Po oddechovém čase jsme zlepšili obranu i útok a začali náskok soupeře snižovat. Největší zásluhu na tom měl svou skvělou střelbou Zdeněk, který za 1. polovinu zápasu zaznamenal 11 bodů s velmi dobrou úspěšností. Soupeř v tuto dobu zastavoval naše útoky hlavně za cenu faulů, z čehož Marek s Honzou bohužel příliš nevytěžili. Nakonec jsme 2. čtvrtinu vyhráli o 2 body a v polovině zápasu 31:27, což bylo pro nás velmi přívětivé.

Na začátku 2. poločasu se nám jako už tradičně v tuto sezónu nepodařilo zachytit nástup soupeře a úvodní 4 minuty jsme prohráli 14:7. Ještě hůře se nám vedlo i v dalším průběhu. Opět jsme zbytečně ztráceli míče, což domácí trestali snadnými koši z rychlých protiútoků. Hodně se trápil Dvóřa, kterému zápas vůbec nesedl a krom zmíněných ztrát měl velmi špatnou střelbu z dlouhých vzdáleností. Naštěstí přijatelný stav zachránil na konci 3. čtvrtiny opět Zdeněk svými 5 body v řadě.

Čtvrtá čtvrtina se již oboustranně víceméně dohrávala, ale i přes ubývající síly naší základní pětice (které ovšem v průběhu zápasu několikrát ulevil Špíca, když i přes bolavá záda střídal utahaného Zdeňka nebo trápícího se Dvóřu) jsme ji opět dokázali o bod vyhrát. Zápas tak skončil rozdílem 15 bodů, což by nás mohlo znevýhodnit na konci sezóny při rovnosti bodů, protože ze vzájemné bilance budeme mít o 7 bodů horší skóre. Za zmínku stojí i velice pěkný blok Marka na nejvyššího hráče domácích ke konci zápasu.

Byla škoda, že jsme byli v takto okleštěné sestavě, protože soupeř byl tentokrát určitě hratelný. Zápas se střelecky vyvedl Zdeňkovi, který zaznamenal celkově 18 bodů a byl naším nejlepším střelcem. Dobře zahrál také Marek, který k mnoha doskokům přidal i slušných 12 bodů. Tým tradičně táhnul i dobře hrající Petr. V zápase jsme házeli na nás nezvykle hodně šestek, které jsme bohužel neproměňovali a výsledná bilance 28:13, není příliš lichotivá. Skvělý výkon předvedli i rozhodčí, kteří udělali drobné chyby opravdu jen výjimečně.

Po zápase jsme se také dozvěděli, že v jiné skupině 2. třídy si k boji o čelo tabulky přivezl Radotín kromě tradiční posily Jiřího Zídka staršího rovněž jeho syna, který ještě předloni hrál 1. ligu. O fair play se, dle mého názoru, v tomto případě určitě nejedná, protože takový hráč nemá ve 2. třídě  nastupovat. Zajímavé je, že tým ČSA, který disponuje několika zahraničními hráči černé pleti a asi taky nebude z nejslabších, úspěšně vzdoroval a prohrál až po prodloužení. Zídek zaznamenal 59 bodů z toho 33 ze šestek (36/33)! Takže ho asi pořádně rubali, což byla asi jediná možnost, jak ho alespoň trochu eliminovat. No, asi měli ještě víc! Myslím, že můžeme být rádi, že takové soupeře v naší skupině nemáme, protože to by byly asi pěkné „nakládačky“…

autor komentáře: Jűrgen