38

49

Počet diváků: 2 (Ála, Zdeňka)

Průběh zápasu:

V tomto kole byl naším soupeřem tým BEBA Spořilov, který jsme v 1. polovině sezóny jasně přehráli na jejich hřišti o 39 bodů. Slabý soupeř z předposledního místa tabulky měl do této doby pouze 3 výhry, díky čemuž jsme mohli doufat v další vítězství i přes sérii 6 proher v řadě. Zároveň v případě, že bychom prohráli o méně než 39 bodů, tak bychom měli již 3 kola před koncem jistotu setrvání v 2. třídě i pro příští sezónu, což jsme si mysleli už před 11 koly… :-( Nastupovali jsme bez Modřanských – Petr zraněná ruka a Mařena dovolenkující se na lyžích ve Francii. Po delší době k nám také zavítaly naše fanynky, což mělo podpořit naši snahu v tažení za vítězstvím… :-)

Do zápasu jsme vstoupili poměrně tragicky. Ve druhé minutě sice Miri zaznamenal naše první 2 body, ale v dalším průběhu čtvrtiny jsme skórovali až v minutě 9!!! Ne že by BEBA měla natolik neprostupnou obranu. Bránili zónově a my si vytvářeli z počátku dobré střelecké pozice, ale potom, co jsme několikrát z jasných pozic pod košem nezakončili, začala se na naše ruce vkrádat nervozita. Místo střelby jsme si alibisticky přihrávali do té doby, než nám soupeř míč sebral. Navíc jsme si nedokázali poradit s poměrně pohyblivým útokem soupeře. Zakončovali vše z bezprostřední blízkosti koše a my jsme bránili zbytečně vytaženě. Z dálky totiž prakticky ani nestříleli. Nakonec tedy až Honza Vodička úspěšně proměnil v 9. minutě oba své trestné hody, což bylo z naší strany již v tomto hracím období opravdu vše. Čtvrtina skončila v poměru 4:15, což znamenalo vyrovnání našeho smutného střeleckého „rekordu“.

Hned v 1. minutě naštěstí Honza Hejzlar prolomil naše trápení. V protiútoku jeden hráč soupeřova týmu procházel podél koncové čáry a snažil se přihrát pod koš. V tom jsem mu sice úspěšně zabránil a míč letící nad mou hlavou zblokoval, ovšem ruce protihráče pokračující ve směru přihrávky se mi zaryly do obou očí a hlavně levé značně utrpělo. Zbytek čtvrtiny tedy nemůžu moc popisovat, protože jsem toho moc neviděl a raději jsem se nechal na lavičce litovat a opečovávat od děvčat… :-) Každopádně jsme ale začali konečně zase úspěšně zakončovat naše útoky. Zub vstřelil trojku a pak zaznamenal Miri 7 bodů v řadě (z toho šestky 3/3!!!). V obraně jsme dostali do 6. minuty pouze 3 koše ze hry a stav skoro srovnali (20:21). Od 6. minuty jsme však Spořilovu dovolili zakončovat z čáry trestného hodu, kde měli 50% úspěšnost a vstřelili tak již jen 4 body. O naše další body se podělili hlavně oba Honzové. Třešničkou na dortu skvěle odehrané čtvrtiny byla Miriho trojka v poslední vteřině hrací doby, kdy zakončoval po dvojtaktovém nášlapu z půlky hřiště!!! Byla to jeho první trojka v kariéře navíc takováto kvalitní, takže se těšíme na rundičku… :-) Podařilo se nám tedy otočit skóre a ujmout se vedení o 7 bodů – 32:25 (čtvrtina 28:10).

Nástup do 3. čtvrtiny nám tentokrát vyšel a to především zásluhou Honzy Hejzlara, který zaznamenal 9 bodů v řadě. Bohužel se nám nedařilo ubránit pivota soupeře, který lasičkovitě pronikal pod náš koš nebo si v horším případě dokonce doskakoval vlastní střely ze střední vzdálenosti. Obranu jsme ovšem brzy zlepšili a v polovině čtvrtiny vedli o 10 bodů 42:32. Zdeněk se Špícou začali mít problémy s fauly, a tak jsem se do hry opět zapojil i já, ač skoro nevidomý, což se také v projevilo na mé střelbě… :-) Do konce tohoto hracího období ještě Miri nastřílel 5 bodů (z toho šestky 1/1) a pokračoval tak ve svém kvalitním výkonu. Soupeři se nedařili šestky (10/1), čímž začínal ztrácet šanci na snížení našeho náskoku. Čtvrtina tak skončila za stavu 49:38 pro náš tým, což nám dávalo poměrně slušné šance na vítězství, hlavně v situaci, kdy na hráčích soupeře byla poměrně dost znát únava.

Hned na počátku 4. čtvrtiny sice soupeř vstřelil svou jedinou trojku v zápase a snížil tak na rozdíl 8 bodů, ale dál měl díky naší výtečné obraně střelecký výpadek na dlouhých 5 minut, ve kterých jsme my měli šňůru 10 bodů v řadě. Náš náskok se tak zvýšil na 18 bodů a o zápasu již bylo prakticky rozhodnuto. My jsme ale pokračovali stále v kvalitní hře, i když se Zdeněk se Špícou v rychlém sledu vyfaulovali, a přes odevzdaného soupeře nastříleli dalších 13 bodů a jen 8 inkasovali. Zápas tak skončil i přes tragickou 1. čtvrtinu vysokou výhrou o 23 bodů – 72:49. Ve 4. čtvrtině se rozstřílel Dvóřa, který zaznamenal všech svých 9 bodů v zápase (z toho jednu trojku). Ač bezzubý v útoku, udělal jsem si ke konci čtvrtiny alespoň pěkný blok.

Svůj nejlepší letošní zápas odehrál Miri, pravděpodobně namotivován přítomností Ály, a nastřílel 19 bodů, nehledě na skvělou trojku v konci 2. čtvrtiny. Stejný počet bodů zaznamenal Honza Hejzlar, i přes to, že je, dle jeho slov, tlustej a pomalej a má svou typickou jarní depresi… :-) 16 bodů dal také Honza Vodička. V mém případě se přílišná motivace z přítomnosti podpory v hledišti nekonala, i když střelecký výkon byl spíš poznamenán skorovypíchnutým okem… :-) Dosáhli jsme tak na naše 8. vítězství. Je tedy pravda, že se nám zatím podařilo v 2. polovině sezóny zvítězit pouze nad 2 nejslabšími týmy v soutěži… V příštím kole se utkáme s Podolím, se kterým jsme doma sice prohráli, ale na jejich palubovce se nám tradičně daří. Doufejme, že budeme pokračovat v sérii neporazitelnosti i potom… :-)

autor komentáře: Jűrgen